ZANIM WYRUSZYSZ NA POSZUKIWANIA SUKIENKI 

-przeczytaj krótki przewodnik!

Czas wyboru sukienki ślubnej powinien być niezapomnianą przygodą. By wszystko przebiegło bez niepotrzebnego stresu warto odpowiednio wcześniej przygotować się do ślubnych poszukiwań – wszak suknia ślubna to nie nowa para dżinsów a salon ślubny to nie zwykły sklep odzieżowy. Co powinnaś wiedzieć przed pierwszą wizytą w salonie i jak przebiega proces realizacji zamówienia w naszej pracowni? Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!

Ile wcześniej należy zamówić sukienkę?

Czas realizacji zamówienia ustalamy indywidualnie w zależności od terminu ślubu oraz konkretnego modelu sukienki. Standardowo najlepiej zamówić sukienkę ok. 9-6miesięcy przed ślubem, szczególnie jeśli chodzi o śluby odbywające się w sezonie, między majem a październikiem.

Jak umówić się na spotkanie?

Na spotkanie najlepiej umówić się telefonicznie (605 13 61 61), sytuacja w terminarzu zmienia się, dlatego to najwygodniejsza i najszybsza forma kontaktu. Przy okazji możesz spytać o dostępność wybranych modeli. Jeśli chcesz zmienić termin lub odwołać wizytę również skontaktuj się z nami telefonicznie.

Czy można przyjść do salonu bez umówienia?

Jeśli chcesz obejrzeć sukienki na wieszakach i manekinach, możesz oczywiście odwiedzić nas bez umawiania, w godzinach otwarcia salonu. Jeśli jednak zależy Ci na zmierzeniu sukienek lub choćby rozmowie z konsultantką, najbezpieczniej umówić się na spotkanie. Masz wtedy pewność, że poświęcimy Ci czas i spokojnie pomierzymy sukienki.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w Sabe?

Zabierz ze sobą pozytywne nastawienie i dobry humor. Przyda się też gumka do włosów i bielizna w kolorze cielistym, lub w odcieniach bieli (stanik z odpinanymi ramiączkami). Buty nie są konieczne, chyba, że planujesz mierzyć krótkie sukienki. Zrezygnuj w tym dniu z mocnego makijażu (gruba warstwa podkładu, szminka) i nie nakładaj olejków do ciała czy samoopalacza, które mogą ubrudzić sukienki ( w Sabe dbamy by modele z ekspozycji były czyste – tak by każdej Pannie Młodej przyjemnie mierzyło się kreacje).

 Możesz obejrzeć nasze kolekcje na stronie internetowej, spisać modele, które wyjątkowo przypadły Ci do gustu. Przed wizytą warto też odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań :

  • -W jakim stylu podobają mi się sukienki?
  • -Czy pora roku ma wpływ na to jaka powinna być sukienka?
  • -co lubię w mojej figurze i chciałabym wyeksponować, a co wolałabym zakryć?
  • -Jaki budżet planuję przeznaczyć na sukienkę?
  • -Czego na pewno nie będę chciała w sukni ślubnej?

Jeśli masz swoje inspiracje – zdjęcia, rysunki – również przynieś je ze sobą.

Czy warto nastawiać się na konkretny model?

Nawet jeśli zakochałaś się w sukience „na zdjęciu” i jesteś niemal pewna, że to ta jedyna, warto zmierzyć dla porównania chociaż 3-4 sukienki, zaproponowane przez stylistkę lub takie które wybierzesz sama. Upewnisz się w wyborze albo … zmienisz zdanie :).

Jak wygląda pierwsza wizyta w salonie?

 Pierwsza wizyta w salonie trwa ok. 45-60 minut. Jeśli będziesz potrzebowała kolejnego spotkania, oczywiście możesz umówić się na następy termin. Wizytę zazwyczaj rozpoczyna krótka rozmowa, podczas której razem z konsultantką wybieracie modele, które chcesz zmierzyć, opowiesz  o swojej wizji sukienki i swoich oczekiwaniach. Następnie przechodzimy do przymierzalni, a nasza stylistka pomaga Ci w założeniu każdej kreacji, służąc radą i sukienkowym doświadczeniem. Oczywiście w trakcie wizyty mogą towarzyszyć Ci Twoi bliscy. Zadbaj, by były to osoby na których zdaniu i opinii naprawdę Ci zależy. Zbyt wiele osób (każda ze swoim zdaniem i gustem) może nieźle namieszać w głowie Panny Młodej. Skup się na swoich odczuciach, tym jak podoba Ci się to co widzisz w lustrze.

!

Bardzo prosimy o pojawienie się punktualnie. W przypadku spóźnienia, na mierzenie pozostanie nam mniej czasu a  na kolejną godzinę z reguły umówiona jest kolejna Panna Młoda. Czekamy 15 minut na spóźnione Panny Młode – po tym czasie z przymierzalni może skorzystać nieumówiona klientka.  Jeśli nie możesz dotrzeć lub spóźnisz się – zadzwoń!

Czy w naszym salonie można robić zdjęcia?

Ze względu na to, że Panna Młoda w salonie mierzy sukienki z ekspozycji (często

 za małe, za duże lub za długie), które nie są dopasowane do jej figury, nie pozwalamy robić zdjęć. Takie fotografie nie oddają rzeczywistego obrazu, nie pokazują jak sukienka będzie wyglądać finalnie. Wybór sukienki w oparciu o takie zdjęcia często okazuje  się nietrafnym.  Decyzja ta jest również podyktowana nieudolnymi próbami podrobienia naszych autorskich modeli oraz wrzucaniem amatorskich zdjęć do Internetu. Prosimy również o nie filmowanie i nie robienie zdjęć podczas przymiarek. Aby profesjonalnie wykonać przymiarkę potrzebujemy maksymalnego skupienia. Oczywiście, gdy sukienka jest już skończona i dopasowana do klientki, można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Jak wygląda zamówienie sukienki?

Gdy jesteś już pewna, że to właśnie TA, możemy wypełnić „Kartę zamówień”. Najpierw zdejmiemy dokładną miarę, omówimy szczegóły i czas realizacji zamówienia.  Do karty zamówienia wpisujemy  twoje dane, wybrany model, jego cenę i ewentualne zmiany,  termin ślubu,  oraz zdjęte uprzednio wymiary.

Jeśli planujesz zmiany wagi od razu poinformuj o tym konsultantkę. Musimy odpowiednio rozplanować przymiarki.

Gdy wszystko jest ustalone, twoje zamówienie trafia do naszej pracowni. Sukienka jest tworzona od podstaw, wg Twoich wymiarów. Szyjemy ją na miarę, co daje gwarancję, że będzie idealnie układać się na Twojej sylwetce.

Jak wyglądają płatności za sukienkę? 

Przy podpisywaniu umowy klientka wpłaca 30% wartości sukienki, na kolejnej przymiarce dopłaca do 50%. Resztę kwoty można wpłacić podczas odbioru lub w trakcie kolejnych spotkań, w dowolnych ratach. Płatności można dokonać gotówką lub kartą. Nie przyjmujemy płatności przelewem bankowym na konto. 

Czy prowadzimy politykę rabatową?

Ceny naszych sukienek są wyliczane uczciwie, bez sztucznego windowania kwoty. Finalna cena to suma kosztów tkanin, wykonania i zaprojektowania sukienki oraz nasza praca w trakcie przymiarek.  Tworzenie wyższej kwoty po to by potem „udzielić rabatu” i skusić klientkę  wydaje się nam nieprofesjonalne. Konkurujemy jakością sukienek i fachową obsługą, którą od lat doceniają nasze klientki. 

Czy można modyfikować modele z regularnych kolekcji?

Po konsultacji z projektantką możliwe są modyfikacje, które nie odbiegają od naszej wizji każdej sukienki. Każda zmiana musimy być omówiona i zaakceptowana przez nas i Panną Młodą.

Czy możemy wykonać sukienkę, wg pomysłu klientki?

W przypadku projektowania indywidualnego, należy umówić się telefonicznie na spotkanie z Projektantką, z którą wspólnie można opracować wymarzony model sukni ślubnej. Godzina spotkania kosztuje 150zł, a  czas realizacji zamówienia, z uwagi na indywidualną specyfikę pracy wydłuża się do ok. 12 miesięcy.

Jak wygląda realizacja zamówienia:

Przy składaniu zamówienia ustalamy termin pierwszej przymiarki. To wtedy sukienka jest modelowana i dopasowana do Twojej figury.  Na pierwszą przymiarkę musisz mieć już ze sobą ślubne buty, oraz bieliznę. Odpowiedni rodzaj i kolor biustonosza omówisz z konsultantką podczas składania zamówienia. Przy zamawianiu sukienki otrzymasz od nas próbkę koloru, by idealnie dobrać dodatki (buty, bieliznę czy koszulę Pana Młodego).  Po pierwszej przymiarce najczęściej potrzebujemy jeszcze jednego spotkania krawieckiego. W trakcie przymiarek możesz dopasować dodatki (welon, ozdoby do włosów, biżuterię, podwiązkę czy wdzianko), które znajdziesz w naszej ofercie. Możesz zabrać ze sobą własne elementy stylizacji, by sprawdzić czy wszystko do siebie pasuje.

Kiedy możesz odebrać swoją sukienkę?

Odbiór ustalamy indywidualnie, w czasie dogodnym dla klientki. Optymalny, w naszej ocenie czas odbioru to 2-6 tygodni przed ślubem.

 

Inne:

-Nasze sukienki można obejrzeć, zmierzyć i zamówić tylko w salonie autorskim, na ul. Sadowej 46a w Wieliczce.

-Oryginalne sukienki z naszego salonu posiadają metkę z logo.

-Prosimy pytać w salonie o konkretny przepis prania każdej sukienki.

-W salonie Sabe znajdziesz tylko nasze, autorskie projekty.

-Specjalistyczne informacje – dokładne nazwy tkanin oraz techniki wykonania sukienek to tajemnica marki.

-Ceny sukienek mogą zmienna się w ciągu roku (tkaniny przychodzą z różnych stron świata, czasem zmienia się koszt transportu czy wysokość cła). Oczywiście po wpisaniu ceny w kartę zamówienia, cena pozostaje niezmienna.